Lampy do kuchni wiszące

Lampy do kuchni sufitowe

Lampy do kuchni ścienne

Funkcjonalne lampy w kuchni o uniwersalnym zastosowaniu

Profesjonalnie dobrane lampy w kuchni to nie tylko sposób na poprawę wartości estetycznych, ale i funkcjonalnych tego szczególnego pomieszczenia. Podobnie jak w salonie i pokoju dziecięcym – w kuchni będziemy potrzebowali przynajmniej kilku źródeł oświetlenia.

Nowoczesne lampy w kuchni – jak je rozplanować?

Do urządzenia eleganckiej i komfortowej kuchni niezbędnych jest przynajmniej lamp, a w tym m.in.: duży plafon lub wiszący żyrandol, który będzie podstawowym źródłem światła rozproszonego.

W stworzeniu bardziej intymnej, ciepłej atmosfery pomogą także dedykowane lampy punktowe do oświetlenia stołu lub blatu kuchennego. Bardziej wymagający domownicy mogą sięgnąć po nowoczesne oprawy montowane w szafkach – precyzyjne oświetlenie planu roboczego ma kluczowe znaczenie dla koncentracji i komfortu codziennej pracy w kuchni.

Uwaga: wszystkie źródła światła w kuchni powinny zostać rozplanowane w taki sposób, aby w jej centralnej części do granic możliwości wyeliminować ewentualne cienie, które mogłyby ograniczać widoczność za dnia i wieczorem.

Źródło światła rozproszonego w kuchni: lampa sufitowa

Rozproszone źródło światła , które nie będzie powodowało powstawania niechcianych półcieni zapewnią lampy sufitowe, a w tym:

  • żyrandole wiszące,

  • plafony,

a także kilka mniej popularnych alternatyw: podłużne świetlówki oraz podwieszane halogeny.

Przy wyborze lampy będącej źródłem światła rozproszonego warto wybierać spośród tych, których ciepłota barwowa symuluje światło naturalne.

Barwa światła nie jest bez znaczenia

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze lampy do kuchni warto zwrócić szczególną uwagę na wartości:

  • Temperatura barwowa: określania w stopniach K: im wyższa wartość, np. 6000 K tym chłodniejszy odcień bieli, im niższa, np. 3000 K tym cieplejszy odcień bieli.

  • Ra (inaczej: współczynnik oddawania barw): wpływ źródła światła na wszystkie elementy jakie będą nim oświetlane. Sugerujemy wybór między wartościami od 80 do 100.

Oferta lamp kuchennych naszego sklepu

W sklepie Oświetlenie Wnętrz znajdą Państwo szeroką ofertę funkcjonalnych lamp do kuchni. Wszystkie modele jakie wchodzą do naszej kolekcji to eleganckie źródła światła podstawowego i uzupełniającego o nowoczesnym wzornictwie oraz ponadprzeciętnej trwałości.

Nasi specjaliści zapewniają wsparcie merytoryczne na każdym etapie doboru oświetlenia służąc praktyczną radą przy planowaniu żyrandoli, plafonów, kinkietów oraz innych lamp ściennych do kuchni.

2BM Oświetlenie | ul. Mławska 8, 03-113 Warszawa | tel.: 22 213 89 91 | . Biuro czynne pon.-pt. w godz: 8:00 - 16:00.