Lampy dziecięce wiszące

Żyrandol CONO W3 45 cm fioletowy
Żyrandol CONO W3 45 cm fioletowy
370.00 zł
Żyrandol CONO W3 45 cm różowy
Żyrandol CONO W3 45 cm różowy
370.00 zł
Żyrandol GLOB W1 różne kolory
Żyrandol GLOB W1 różne kolory
137.00 zł
Żyrandol ROLLO W3 45 cm biały
Żyrandol ROLLO W3 45 cm biały
348.00 zł

Lampy dziecięce sufitowe

Plafon OTTO P5 50 cm kwiaty białe
Plafon OTTO P5 50 cm kwiaty białe
629.00 zł
Plafon OTTO P5 60 cm kwiaty szare
Plafon OTTO P5 60 cm kwiaty szare
785.00 zł
Plafon SKALA P5 50 cm biały
Plafon SKALA P5 50 cm biały
535.00 zł

Lampy dziecięce ścienne

Lampy dziecięce biurkowe nocne

Lampy dziecięce w trosce o wzrok malucha

Dobrej klasy lampy sufitowe, ścienne i podłogowe do pokoju dziecięcego to gwarancja bezpiecznej zabawy i nauki malucha bez narażania go na nadmierne obciążenie wzroku.

Przynajmniej kilka źródeł oświetlenia pokoju dziecięcego

Podobnie jak w przypadku kuchni, łazienki i salonu – także pokój dziecięcy wymaga przynajmniej kilku źródeł oświetlenia. To tutaj dziecko spędza większość swojego wolnego czasu na zabawie, śnie, spotkaniach z kolegami ze szkoły oraz nauce.

1. Źródło światła rozproszonego: lampy dziecięce wiszące

W każdym pokoju dziecięcym powinna znaleźć się 1 lampa wisząca lub sufitowa, która będzie podstawowym źródłem światła rozproszonego. Oprawy powinny być na tyle jasne, aby w pełni wyeliminować ewentualne półcienie z narożników, ale jednocześnie nie oślepiać malucha.

Wśród najpopularniejszych rozwiązań są plafony, systemy reflektorów halogenowych lub LED oraz mniej oraz bardziej minimalistyczne żyrandole.

2. Źródło światła uzupełniającego

Pokój dziecięcy warto zagospodarować ze względu na kolejne strefy i tak, np. w strefie wypoczynkowej dobrym uzupełnieniem światła rozproszonego mogą być kinkiety ścienne, większe lampy podłogowe lub tradycyjne lampki nocne.

3. Lampy dziecięce na biurko

Oświetlenie przestrzeni do pracy i nauki dla dziecka nie powinno być dziełem przypadku. W pokojach starszych dzieci rodzice mogą postarać się o zamontowanie lampki biurkowej halogenowej.

Uwaga: ze względu na nadmierne nagrzewanie się tego typu opraw, lampa biurkowa kilkulatka powinna wykorzystywać energooszczędne lampy z oprawami typu LED.

Technologia LED to także średnio 30-procentowa oszczędność na energii elektrycznej, co może być wyraźnie zauważalne, jeśli maluch spędza nad książkami po kilka godzin każdego dnia.

Przy wyborze lampki biurkowej dla dziecka nie bez znaczenia będą m.in.:

  • możliwość regulacji wysokości oraz kierunku świecenia lampki,

  • moc pojedynczej oprawy,

  • regulowany poziom natężenia światła,

a także moc oraz temperatura barwowa (lampka biurkowa dla dziecka powinna charakteryzować się temperaturą barwową na poziomie ok. 5000 K).

Bogata oferta lamp dziecięcych naszego sklepu

Oferta lampek dziecięcych sklepu Oświetlenie Wnętrz została podzielona na podstawowe kategorie użytkowe, a w tym: lampki dziecięce do zamontowania na ścianie, suficie, biurku oraz przy łóżku.

Zapewniamy, że proponowane przez nas lampy pozostają bezpieczne dla zdrowia dzieci, a przy tym są uniwersalne i doskonale wpisują się w charakter wnętrz pokojów kilku- oraz kilkunastoletnich dzieci.

2BM Oświetlenie | ul. Mławska 8, 03-113 Warszawa | tel.: 22 213 89 91 | . Biuro czynne pon.-pt. w godz: 8:00 - 16:00.